Lütfen Bekleyin...

Ürün detay

Bilgisayar Kiralama

0
Açıklama:

Bilgisayar Kiralama

Bilgisayarların birçok işlemde kolaylık sağlaması, onların günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmesine neden olmaktadır. Kişilerin özel hayatında haber alma, iletişim, fatura ödeme, eğlence gibi birçok alanda kullandığı bilgisayar iş hayatında daha büyük önem taşımaktadır. İster küçük olsun ister büyük, tüm kurumlarda bilgisayar olmazsa olmaz olarak görülmektedir. Faturaların tutulmasından yazışmaların gerçekleştirilmesine, kurumsal bilgilerin saklanmasından kurum içi haberleşmeye, iş takibinden müşteriler ile haberleşmeye kadar birçok kurumsal işlem için bilgisayar şart haline gelmektedir.

Akıllı telefonların adeta küçük bir bilgisayarı andıran donanımlarının yeterli olacağı bazı çevreler tarafından sanılsa da, her kurum için en az 1 bilgisayar şart olmaktadır. Firmalar, ihtiyaç duydukları bilgisayarları satın almak yerine kiralamayı son dönemlerde daha sık tercih etmektedir. Birçok yönden avantaj sağlayan fuarda bilgisayar kiralama gibi çeşitli amaçlarla gerçekleştirilen kiralama, online sitelerde firmalar tarafından kurumlara sağlanan bir hizmettir.

Bilgisayar Kiralamanın Avantajları

Teknoloji hızla ilerlemeye devam etmekte ve bu gelişimi yakından takip etmek her geçen gün zorlanmaktadır. Kullanılan akıllı telefonlardan bilgisayarlara kadar tüm teknolojik aletlerin neredeyse her gün yeni bir özelliği, bir üst modeli piyasaya sürülmektedir. Firmalar için teknolojik imkanlardan yararlanabilmek önemlidir. Bu nedenle de gelişmelerin yakından takip edilmesi gerekmektedir. Birçok firma tam donanımlı ve güncel özelliklere sahip bilgisayar kullanmayı önemsemektedir. Her fırsatta bilgisayar modeli değiştirmek mümkün olmadığından bu gibi durumlara karşı organizasyon bilgisayar kiralama işlemini tercih etmektedir.

Bilgisayar kiralamalarında en büyük avantaj olarak kiralamaya ilişkin kurum tarafından ödenen faturanın hizmet faturası olarak görülmesi ve böylece muhasabel anlamda avantaj sağlamasıdır. Bundan dolayı laptop kiralama hizmetlerinden faydalanmayı tercih eden birçok firma bulunmaktadır.

Kurumlarda bilgisayarlar ile ilgili olarak birçok sorun yaşanmaktadır. Bu teknik arızaların çözüm süresi kurumlar için zaman ve enerji kaybı olarak görülmektedir. Eğer bilgisayar kiralama şirketlerinden kiralık bilgisayarlar kullanılırsa bu teknik arıza, bakım, güncelleme vb. işlemlerde kurum hiç muhatap olmamakta, kiralayan şirket kurum adına tüm işlemleri yürütmektedir. Bu da kurumlara zaman kazandırdığından ve rahatlık getirdiğinden dolayı bilgisayar kiralamanın tercih edilmesinin bir başka sebebidir.

Bilgisayar Kiralama Ücretleri

Bilgisayar, akıllı telefon, tablet gibi cihazlar büyük ilgi görmesinden ve teknolojilerinin her geçen an bir adım daha öne gitmesinden dolayı satış fiyatları da artmaktadır. Bilgisayar kiralama, genellikle kurumlar tarafından kurum içinde kullanılacak bilgisayarların dışında kısa dönemli yani fuar, organizasyon gibi alanlarda da tercih edilmektedir. Kiralama şirketleri de bilgisayar kiralama işlemini kısa dönemli ve uzun dönemli olarak iki başlık altında değerlendirmekte, iki farklı fiyat aralığı sunmaktadır.

Bu şirketlerden ihtiyaç halinde 1 bilgisayardan 1000 bilgisayara kadar kiralama yapmak mümkün olmaktadır. Fiyatları öğrenmek için internet sitelerinde bulunan ücret teklifi formlarını doldurmak veya firma yetkilileri ile birebir iletişime geçmek gerekmektedir. Kiralanan modeli bilgisayar, kiralanan bilgisayar sayısı ve süresi gibi maddeler kiralama ücretlerinin değişmesine neden olmaktadır. Ayrıca birçok firma müşterilerine en uygun fiyat garantisi ile hizmet vermek için çalışmaya devam etmektedir.

Kiralamaların masraf olarak gösterilebilmesi, sadece kullandığınız kadar ödeme yapmanız, teknik arıza, bakım gibi durumlarda sizin ilgilenmek zorunda kalmamanız, fuar & organizasyon gibi büyük ve önemli etkinliklerinizde katılımcılarınız için kiralama yapabilmeniz gibi birçok nedenden dolayı kısa veya uzun dönem kiralama yapılmaktadır. Kiralama şirketleri tarafından müşterilere onların ihtiyaçlarına en uygun, son teknoloji ile donatılmış, hiçbir teknik problemi olmayan, farklı model bilgisayar kiralama için farklı ücretlere sunulmakta, böylece müşterilerinin bilgisayar için yapacağı teknik destek – bakım maliyetlerinin düşmesine de yardımcı olmaktadır.

 

Özellikler:

Lütfen ürün Özelliği giriniz."