Led Ekran Kiralama

2019-09-07 14:22:39

Led Ekran Kiralama

Led ekran kiralanmasının en büyük avantajı çok uygun olmalarıdır. Ebat ve hacim açısından büyük olması, geniş ölçekli olması nedeniyle yüksek maliyetlidir. Led ekranlar ileri teknoloji olduğu için geniş ebatlardır. Sıvıya ve ısıya karşı duyarlıdırlar. Kırılabilen cihazlardır. Cihazların saklanması ve korunması için koruma kutuları bulunur.

Led ekran kiralamak istediğiniz zaman istediğiniz ölçü ve ebatlar da cihaz bulmanız gerekiyor. Bu cihazların kurulması ve çalıştırılması için gerekli aparatları da satın almanız gerekir. Bu cihazların kurulumunu, korumasını ve yönetimini yapmak için de uzman personellerden bilgi almanız gerekir.

Led ekranlara göre diğer ekranlar da CCFL tüpleri ekran açık olduğu zaman açılıp kapanamazlar ve sadece yatay ve dikey olmak üzere dizebilirler. Bu durumda resim kalitesinde sorun oluşturabilir. Işıklandırma hiç kapatılmadığı için karanlık sahneler çok iyi bir şekilde görüntülenmez. LED ekranlar ise kolay bir şekilde açılıp kapatılır. Bu sayede ışıkta daha iyi kontrol edilir.

Led Ekran Kiralama Avantajları

Son dönemler de led ekranlar en çok kullanılan görsel araçtır. Led ekranların bu kadar tutulmasının nedeni ışık gücünün yüksek olması ve uzun ömürlü olmasıdır. Açık havada ve iiç mekanda elde edilen ışık gücü, enerji tasarrufu ve uzun ömürlü olmasından dolayı açık ve kapalı alanlar da olmak üzere birçok organizasyonlarda da kullanılmaya başlanmıştır.

Led ekran kiralaması yaparken teknik verilerine dikkat etmek gerekir. Ekran özelliklerini satıcıdan yazılı kağıtta isteyin. Garanti süresi önemlidir. Led ekran üreticisinden garanti süresini net bir şekilde öğrenin. Onaylanmış garanti belgesinin eliniz de olmasında fayda var.

Led ekranı aldığınız satıcı bilgilerini öğrenin. Referans bilgileri ve montaj gibi bilgiler önemlidir. LED alımlarında en iyi markayı tercih etmek gerekir. Kısa sürede problem yaşamamak adına iyi bir araştırma yapmak gerekir. Ekranlar da herhangi bir arızayla karşılaştığınız zaman genellikle garanti süresi geçerli olduğu sürece tamiri de yapılır. ancak garanti süresi geçtiyse eğer iyi bir tamir firması bulmanız gerekir.

Led Ekran Özellikleri

Led ekranların en önemlisi piksel aralığıdır. Genellikle kullanılan piksek aralıkları 3mm, 4mm, 5mm, 10mm, 12mm, 12,5mm, 14mm, 16mm, 20mm, 25mm ve 45mm’dir. Görüntü kaliteleri de piksel aralığı ile orantılıdır. LED ekranlar da genellikle her piksel de 2 kırmızı, 1 yeşil, 1 mavi led ışıkları bulunur. Bu renklerin bir arada bulunduğu LED ekranlar da bulunur.

LED ekranlar da genellikle ledlerin dizilişinde tasarımlar bulunur. İç mekan led akranlar da piksel aralıkları da çok az olduğu için çözünürlük de fazladır. Dış mekan ekranlar da ise görülme mesafesinde farklı çözümler uygulanır. Çok uzak mesafeler de ise küme led tercih edilir. İhtiyaca göre LED ekran seçimini de yapmanız gerekir.

LED ekranlar da ekran çözünürlüğünü piksel pitchler belirler. Ledler arasında mesafe kısaldığı zaman çözünürlük artar, mesafe arttığı zaman da çözünürlük düşmüş olur. Düzgün bir görüntü için küçük boyutlar da olan ekranların çözünürlüğü yüksek olmalıdır. Led ekranlar da kaliteli video gösterimi de çok önemlidir. 43.000 gerçek piksel de yüksek çözünürlük için pikselin en az 60.000 olması gerekir. Görüş mesafesinin kısa olduğu bir alan da büyük LED ekran kullanılacaksa sanal pikselli olan bir ekran kullanımı daha faydalı olabilir.

LED ekranlar da resim yenileme hızı diğer ekranlara göre daha yüksektir. Resim yenileme işlem hızı 240hz’a kadar çıkar. Bu gibi teknik bilgileri bilmek ekran açısından daha iyi olacaktır.