LAPTOP KAMERASI NASIL AÇILIR?

2019-09-04 14:38:36

LAPTOP KAMERASI NASIL AÇILIR?

Laptop bilgisayarları artık günümüzde her yerde kullanıyoruz ve her zaman bizlerin yanında da olması gerekiyor çünkü artık onlarsız bir şey yapmamız mümkün değil ve her yaptığımız şeyde bilgisayara ihtiyacımız var. Laptopu günlük hayatımızda kullandığımız alanlar oldukça geniş ve bunlardan biriside Kamera sayesinde görüntülü konuşma vb. işlemlerimizi yapmak. Bunu yapabilmek içinde Kameranın her zaman açık olmadığını biliyoruz ve nasıl açılacağını merak ediyoruz, bu artık yeni dizüstü bilgisayarlarda yani Laptoplarda oldukça kolay yapılmış ve bilgisayarınızdan kamera uygulamasını açmanız ile otomatik olarak izin verdiğiniz takdirde bilgisayar kameranız açılıyor ve sizlerde işlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz.

GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA UYGULAMARIDA AÇABİLİR

  • Laptop kameranızı kendiniz açmak yerine önceden sizler tarafından yüklenen ve karşı taraf ile görüşme yapmak için kullandığınız uygulamalar ile de mümkün. Bunu yapmanız için uygulamayı açmanız ve ilk olarak sizlerden izin talep edilecek ve bir daha böyle bir şey istenmeyecektir, bu izni verdikten sonra görüntülü arama başlatabilirsiniz ve bilgisayar kameranızda otomatik olarak açılır.
  • Bu şekilde izin verip kullanmanız sizler için daha kolay ve rahat olacaktır ve sizler kamerayı açmak için çok uğraşmanıza gerek kalmayacaktır.
  • Kaliteli ve Güvenli görüntülü konuşma uygulamalarını kullanırsanız asla kamera izin ile ilgili bir sorun yaşamayacaksınız ve gönül rahatlığı ile izin verdiğiniz zaman aklınızda bir düşünce takılmayacak.

BİLGİSAYARINIZIN KAMERA UYGULAMASINI BULUN

  • Bilgisayarınızın kamera uygulaması mutlaka bütün Laptoplarda yer almaktadır ve her zaman ana menü kısmında bulunmaktadır. Özellikle yeni bilgisayar sürümlerinde kolay bir şekilde bulunabilen kamera uygulaması, sizler kolay bir şekilde bulabildiğiniz gibi kolaylıkla uygulamayı açıyorsunuz ve kullanmaya başlıyorsunuz.
  •  Bu uygulamayı hemen altınızda bulunmasını istiyorsanız masaüstüne taşıyarak kolaylıkla kullanabilirsiniz, bu şekilde kullanmanız sizler için daha fazla kolay olacaktır eğer bilgisayarınızın kamerasını çok kullanıyorsunuz.
  •  Eski sürümlerde ise Laptopların kamerası bir uygulama vasıtası ile kolaylıkla açılabilir ve sizlerde güzel bir şekilde kullanabilirsiniz. Siz hiç Laptop bilgisayarınızın kamerası nasıl açılır diye düşünmeyin, bizlerin bu anlattıkları ile rahat bir biçimde açabilirsiniz ve güzelce kullanabilirsiniz.

LAPTOP KAMERANIZI AÇMAK VE KAPATMAK ÖNEMLİ

Laptop kameranızı kullanmayı öğrendiğinizi varsayarak sizlere şunu söylüyoruz, Laptop kameranızı açtığınız takdirde bilgisayarınız oldukça fazla güç tüketecek ve sizlerin Laptop Bilgisayarlarının şarjlarını tüketecek bu yüzden sizlere bir önerimiz var. Kameranızı açmak için her zaman otomatik bir sistem bilgisayarınızdan oluşturun ve onu kullanın hem hemen tek tuşla kameranızın açılmasını sağlayacak hem de kısa zamanda kapanmasını sağlayacak, açma süresini tabi ki sizler kendiniz seçeceksiniz ve bu şekilde yapacaksınız. Laptop Bilgisayarınızın ayarlarından otomatik olarak kamera açma talimatı verebilirsiniz ve her defasında Laptop Bilgisayarınızı açtığınız takdirde kameranızda otomatik olarak açılır ve sizlerde bu durum ile hiç uğraşmamış olursunuz.

LAPTOP KAMERANIZI AÇARKEN BUNLARA DİKKAT EDİN

  • Kameranızı açmadan önce güzel bir bez ile silmeniz sizlerin faydasına olacaktır çünkü Laptop Bilgisayarınızın kamerası etraftan toplanan tozlar ile kirlenmektedir ve bu tozlar silinmeden gitmemekte ve kameranızın kalitesini düşürmektedir.
  • Laptop kameranızı açarken oldukça fazla dikkat edin çünkü fazla açılmadan dolayı kamera bozulabilir ve mekanizması artık çalışmamaya başlayabilir bu yüzden bu duruma oldukça fazla dikkat etmeniz sizlerin yararına olacaktır.
  • Laptop kameranızı açmak için genelde bütün Laptop bilgisayarları markalarının klavyelerinde bir tuş bulunmakta ve bu tuşu kullanarak hiçbir ek bir şey yapmadan kamerayı açabilirsiniz ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.