EKRAN YER PAYLAŞIMI NASIL KAPATILIR?

2019-09-07 14:22:58

EKRAN YER PAYLAŞIMI NASIL KAPATILIR?

Eğer sizlerde oldukça fazla bir şekilde Ekran Yer Paylaşımı uyarısı alıyorsanız bilin ki güvende değilsiniz ve bunun için bu işlemi tamamen kapatmanız gerekir aksi takdirde bütün gizli bilgileriniz üçüncü kişiler tarafından öğrenilebilme ihtimali vardır. Ekran Yer Paylaşımı sizlerin tam olarak sürekli nerede olduğunuzu ve ne yaptığınızı sürekli karşı tarafa iletir ve hayatınız tamamen başka kişiler tarafından takip edilerek, kontrol edilir. Gelişen teknoloji ile bu tür sorunlar artık günümüzde oldukça sık bir şekilde meydana gelmektedir ve sizler bu sorunlardan oldukça fazla bir şekilde dert yakınmaktasınız ama eğer bunlardan kurtulmak isterseniz mutlaka yazımıza göz atmanızda fayda var sizler için.

YAPMANIZ GEREKENLER

  • İlk olarak kullandığınız teknolojik ürünün ayarlar kısmına giderek bunu kapatmayı denemelisiniz ve bunu yaparken sizlerden kullanıcı izni istenecektir ve buna da mutlaka izin vermelisiniz ancak bu şekilde Ekran Yer Paylaşımınız kapatılabilir.
  • Ekran Yer Paylaşımını sağlayan muhtemel uygulamalar cihazınızda yüklü olabilme ihtimali olabilir ve sizler o uygulamaları ilk defa yüklerken Ekran Yer Paylaşımına izin vermiş olabilirsiniz, bütün izinleri verirken. Bundan dolayı Ekran Yer Paylaşımı yapmıştır ve cihazınız alarm vermiştir, hemen bunun önüne geçmek için ayarlar kısmından uygulamaları tarayarak hangisine izin verdiğinizi bularak bu izni kapatmalısınız ve eğe kapanmazsa uygulamayı kullanmayıp hemen kaldırmalısınız.
  • Ekran Yer Paylaşımı yapmak için cihazınızın konum uygulaması da aktif bir halde kullanılmak için çalıştırılıyor olabilir bu yüzden yine ayarlar kısmında yer alan GPS bölümüne giderek konum bilgilerini incelemelisiniz ve eğer bir sıkıntı varsa tamamen kaldırmak için bütün izinleri geri çekmelisiniz.
  • Ekran Yer Paylaşımı cihazınıza uzaktan bağlantı yapılarak açılmış olabilir ve bu şekilde açık bir şekilde devam etmiştir bu yüzden yine cihazınızın ayarlar kısmına giderek bu sorunu düzeltmek için bütün sistem ve yerel uygulamaları inceleyerek farklı ve dikkatinizi çeken bir uygulama varsa hemen onu kaldırmalısınız.
  • Ekran Yer Paylaşımı olup olmadığını daha net bir şekilde anlamak için telefonunuzu dikkatli bir şekilde takip edin ve eğer gerçekten bir gariplik hissederseniz ileri yöntemleri kullanın.

CİHAZINIZA FORMAT ATMAYI DENEYİN

Ekran Yer Paylaşımı, sizler tarafından eğer izin verilerek kullanılmıyorsa sizlerin bu konuda cihazınıza format atarak bu şekilde bu durumdan kurtulmayı deneyin. Aşağıdaki yöntemler sayesinde;

  • Ekran Yer Paylaşımı durumu cihazınızda bulunduğundan emin olduktan sonra Ayarlar kısmından cihazı sıfırla bölümüne girerek cihazınızı tamamen sıfırlayın ve cihazınızdaki her şeyi silmesini sağlayın ama ancak unutmayın ki bunu yaparken de özel olarak neyiniz varsa hepsi silinecektir bu yüzden hepsini yedekleyin ve bir kopyasını alın.
  • Format attıktan sonra eğer Ekran Yer Paylaşımı, kapandıysa sorundan tamamen kurtuldunuz demektir fakat sorun hala devam ediyorsa büyük bir sıkıntı var demektir.
  • Sorunun cihazınızda hala devam etmesi halinde, uygulama yükleme merkezinden bu tip durumları test edebilen güvenilir uygulamalar bulunmakta ve bunlar Ekran Yer Paylaşımı gibi şeyleri kapatabilmekteler, sizlerin izin vermesi ile. Bu izni vermeniz sadece yeterli olmayacaktır ve cihazınıza Root atarak ancak sistem uygulamalarına erişim sağlayabilirsiniz ve değişiklik yapabilirsiniz.
  • Root işlemini gerçekleştirdikten sonra indirdiğiniz uygulama vasıtası ile tarama yapın ve eğer Ekran Yer Paylaşımını devam ettiren bir sistem programı gibi bir dosya karşınıza çıkarsa tamamen silin ve bu durumdan kurtulun. Unutmayın bu konuda her zaman en güvenilir yöntem böyle yapmaktır, kesin çözüm.